integracja sensoryczna terapia

2020-09-06

Co to jest terapia sensoryczna?

Otóż, integracja sensoryczna terapia polega na wielu ćwiczeniach, które mają usprawnić integrację sensoryczną dziecka. Chodzi o to, aby dziecko odbierało właściwie oraz porządkowało wrażenia zmysłowe, które docierają do dziecka otaczającego go świata. Kiedy dziecko ma zaburzoną integrację sensoryczną i nie wie, jak prawidłowo przetwarzać bodźce ze świata zewnętrznego, wtedy pojawia się poważny problem z prawidłowym rozwojem dziecka i wymagana jest wtedy terapia sensoryczna.Jaki jest cel terapii sensorycznej?


Przede wszystkim chodzi o skuteczną i stosunkowo szybką pomoc dzieciom, u których rodzice zauważyli, że mają pod pewnymi względami zaburzona lub wolno rozwijającą się zdolność tak zwanej integracji bodźców sensorycznych. To wszystko ma niebagatelne znaczenie na właściwy rozwój dziecka. Rodzice muszą zdawać sobie z tego sprawę.Terapia sensoryczna. Na czym polega?


Generalnie chodzi o zabawę z dzieckiem, żeby dziecko reagowało na różne wydarzenia dzięki zmysłom. Terapia polega na przyjemnej dla dziecka zabawie, które uczy się właściwie reagować na różne bodźce zewnętrzne.