2020-07-21

Kołnierz dla psa - kiedy stosujemy

Kołnierz dla psa - stosowanie i zamienniki

Psy jako nasi przyjaciele zyskują taką samą troskę i opiekę medyczną jak ludzie. Niestety człowiekowi można powiedzieć, żeby czegoś nie robił, a psu już nie. Dlatego w momencie kiedy ma nie wykonywać jakiegoś zachowania niezbędny jest kołnierz dla psa https://lines.com.pl/produkt/kolnierz-ochronny-zatrzaskowy-z-gumka-comfort/.


Kiedy zakładany jest kołnierz dla psa?

Najczęściej ma to miejsce po wykonaniu operacji. Robi się to, aby uniemożliwić zwierzęciu lizanie rany i szwów, a także ich wyrywanie. Okres noszenia kołnierzy dla psów uzależniony jest od rodzaju zabiegów, szwów, gojenia się rany oraz innych czynników. Najczęściej wynosi on 8-10 dni.


Co wybrać jeśli nie kołnierz dla psa?

Niestety obecnie na rynku nie ma alternatyw. Zwierzak musi mieć zabezpieczenie przed zrobieniem sobie krzywdy. Jednak jeśli masz możliwość choć przez kilka godzin dziennie non stop go obserwować możesz na ten czas zdjąć zabezpieczenie i w ewentualnej sytuacji kiedy będzie robił coś czego nie powinien reaguj.


Jednak jeśli nie masz możliwości zakupienia kołnierza możesz go zrobić samodzielnie. Najlepiej jeśli posiadasz materiał przypominający kołnierz czyli sztywny plastik. To rozwiązanie będzie najlepsze. Produkt ten można zastąpić innym sztywnym materiałem, jednym z najlepszych będzie tektura. Należy stworzyć z tego kształt kołnierza i zszyć, tak aby wyglądał jak kołnierz medyczny.


Jak widzisz kołnierz jest niezbędny. Należy mieć świadomość, że nie noszenie go przez psa może wyrządzić mu krzywdę. Staraj się jednak dać psu chwilę bez kołnierza.