reumatolog kraków

2020-08-19

Reumatolog w Krakowie

Zespół wielotorbielowatych jajników należy do najczęstszych skutków zaburzeń hormonalnych u kobiet.


Reumatolog Kraków https://cmlinden.pl/specjalnosci/reumatologia/, a zaburzenia hormonalne

Cechuje się nieregularnymi i bolesnymi miesiączkami, pojawieniem się niepożądanego owłosienia na twarzy, rzednięciem włosów na głowie i dużym spadkiem płodności - dodaje reumatolog w Krakowie.


Ze względu na swoje właściwości estrogenne można by się obawiać, że stosowanie żeńszenia przy tym schorzeniu wywoła pogorszenie, ponieważ PCOS wiąże się, przynajmniej w pewnym stopniu, z nadwrażliwością na estrogen, co prowadzi do hiperstymulacji jajników. Tymczasem w badaniach zauważono, iż ma bardzo korzystne działanie: cofa objawy schorzenia, lecząc jajniki i przywracając płodność w nakierowaniu na propozycje jakie proponuje reumatolog w Krakowie.


Żeńszeń właściwy może pomóc w ożywieniu jajników, podnieść płodność, naprawić uszkodzenia układu rozrodczego i ochronić przed rakiem. Kobiety, które chciałyby wzmocnić zmiany w pochwie spowodowane zażywaniem tej rośliny, mogą stosować witaminę E lub lanolinę bezpośrednio do wnętrza pochwy. Wprawdzie obie substancje dość mocno brudzą (radzę używać podpasek higienicznych), ale efekty są tego warte podkreśla reumatolog w Krakowie.


Zasadniczą poprawę powinno się zauważyć już w ciągu kilku dni. Problemy z układem moczowym, takim jak nietrzymanie moczu wskutek wysiłku albo nacisku (np. przy skakaniu albo śmianiu się), slaby strumień moczu, a nawet infekcje dróg moczowych, pogarszające się podczas menopauzy, również powinny się zmniejszyć, jeżeli wskazuje się na opinię reumatologa w Krakowie.


Nazwa tego zioła w sanskrycie, ashwagandha, tłumaczy się jako „zapach ogiera”. Można się z tym nie zgadzać niemniej roślina ma naprawdę oryginalny zapach. Jej łacińska nazwa to Withania somnifera. Podawano ją głównie mężczyznom, ponieważ zauważono, że ci, którzy ją zażywali, byli bardziej aktywni seksualnie. Badania ujawniły, że witania nie tylko podwyższa stężenie testosteronu u mężczyzn, ale również estrogenów u kobiet. Dziwne, że ten wyższy poziom testosteronu oraz estrogenu pojawia się jako skutek pośredni, ponieważ sama witania ospała nie ma bezpośredniego działania hormonalnego.


Niemniej poprawia płodność u kobiet, co jest niechybnym znakiem, że działa estrogennie (podwyższa też płodność u mężczyzn). To nie wszystko. Dodaje energii, przywraca pigment siwiejącym włosom, znacznie poprawia pracę mózgu - to wszystko jest niezwykle przydatne, niezależnie od tego, czy wkroczyło się w okres menopauzy, czy nie. Witania daje lepszy sen i chroni przed rakiem jajników. Prawdę mówiąc, związek z niej wyodrębniony hamuje wimentyne. białko sprzyjające tworzeniu przerzutów co znaczy, że witania może zapobiegać tym najbardziej niebezpiecznym formom raka.