Zaszycie alkoholowe – co warto wiedzieć?

Zaszycie alkoholowe – co warto wiedzieć?

O zaszyciu alkoholowym mówi się coraz częściej, jednak gdy pada pytanie, z czym dokładnie mamy do czynienia, to tylko nieliczni są w stanie udzielić odpowiedzi na to pytanie. Czym w takim razie jest zaszycie alkoholowe? Kto wykonuje wszywki alkoholowe? Sprawdzamy!

 

Zaszycie alkoholowe – co to takiego?

 

Trzeba przyznać, że zaszycie alkoholowe https://chirurg-24.pl/oferta/wszycie-esperalu/ jest bardzo często poruszanym tematem, a wszystko dlatego, że coraz więcej osób zmaga się z uzależnieniem. Niestety odsetek osób walczących z uzależnieniem alkoholowym jest bardzo duży i dosięga osób w różnym wieku, jednakowo kobiet oraz mężczyzn. Chcąc pomóc im wyjść z uzależnienia, zaczęto szukać innowacyjnych sposobów na spowodowanie awersji do alkoholu. Jednym z nich okazało się właśnie zaszycie alkoholowe. Z czym dokładnie mamy do czynienia? Zaszycie alkoholowe zwane również wszywką alkoholową to drobny zabieg chirurgiczny, który wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Polega on na zrobieniu małego nacięcia w skórze i umieszczenia w ciele leku esperal, który skutecznie blokuje rozkładanie i trawienie alkoholu. Ten po spożyciu będzie rozkładał się w organizmie i powodował przykre dolegliwości w tym np. bóle głowy, nudności, wymioty, czy duszności.

 

Zaszycie alkoholowe – kto wykona zabieg?

 

Choć mamy do czynienia z drobnym zabiegiem chirurgicznym to powinniśmy wiedzieć, że zaszycia alkoholowego nie wykona każdy gabinet lekarski. Odpowiednim wyborem będzie postawienie na specjalistyczne punkty, które mają doświadczenie w wykonywanie tego typu zabiegów.